Олексій Кучеренко: Члени НКРЕКП незаконно виплатили самі собі премію

Рахункова палата України встановила, що рішення членів НКРЕКП про виплату самим собі премій на суму 4,5 млн грн було прийнято з порушеннями чинного законодавства.

Про це повідомив народний депутат Україні від «Батьківщини» перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики Олексій Кучеренко, опублікувавши копію висновку Рахункової палати.

«13 липня Рахункова палата офіційно підтвердила, що члени нелегітимного НКРЕКП незаконно виписали самі собі премій на суму 4,5 млн грн. Ці кошти нараховано і виплачено з державного бюджету з прямим порушенням як закону про НКРЕКП, так і власних нормативних актів комісії», – повідомив депутат на своїй сторінці в Facebook з посиланням на висновок Рахункової палати.

Рахункова палата встановила, що перший транш премії на 2,2 млн грн члени комісії виписали собі без жодного документального обґрунтування. Другий транш на 2,3 млн грн був виписаний наперед, фактично авансом.

«Нагадаю, що поліція відкрила кримінальну справу за фактом привласнення бюджетних коштів керівниками НКРЕКП шляхом незаконної виплати собі премій. Триває досудове розслідування. Висновки Рахункової палати мають стати підставою для цивільного позову прокуратури по стягненню з членів НКРЕКП незаконно виплачених премій», – повідомив політик.

До відома: в 2021 році члени НКРЕКП вирішили підвищити собі заробітну плату в 1,5 рази, збільшивши бюджетне фінансування до 700 млн грн на рік. У 2020 році їх зарплата зросла в 2 рази в середньому до 2,1 млн грн. Окрім зростання зарплат, НКРЕКП практикує преміювання членів комісії з 50% посадового окладу кожні 3 місяці. Остання премія в розмірі 1,25 млн грн була затверджена в кінці квітня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова