Олексій Кучеренко: «Батьківщина» має план щодо врегулювання тарифної кризи

У «Батьківщини» є план на рівні Верховної Ради, центральних органів влади, а також на рівні місцевих рад, як стабілізувати і вирішити проблему хаотичного підвищення тарифів.

Про це на пресконференції  розповів народний депутат України, голова спілки власників житла, міністр з питань житлово-комунального господарства України в другому уряді Юлії Тимошенко Олексій Кучеренко, передає пресслужба Київської міської партійної організації.

Цю проблему неможливо вирішити без взаємодії органів влади, галузевих спеціалістів та активної громадськості. Зокрема, нещодавнє рішення про тимчасове зниження тарифного тиску ухвалене під тиском численних акцій протесту в більшості регіонів України та роботі проукраїнських політиків. З різкою заявою проти тарифного геноциду виступила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Як повідомив Олексій Кучеренко, все це призвело до ухвалення урядового рішення про тимчасове зниження тарифу.

«Обмежено ціну – до 6 гривень 99 копійок на кубометр газу, як тимчасовий вихід на період опалювального сезону, або закінчення карантину. Або-або. Але всі розуміють, що цифру 6,99 було взято «зі стелі». Ця цифра могла бути 5,99. Якби масові акції були тисяч на 5-10 під Офісом президента, то може й 4,99. Я не закликаю перекривати вулиці в Києві. Лише хочу сказати, що політика уряду щодо так званих «ринкових перетворень», що в секторі ЖКГ, в секторі енергетики, привела в глухий кут. Насправді, це рішення приймається в ручному режимі, аби хоча б якось дожити до кінця зими. Це підтверджує лише те, що в країні немає зрозумілої цінової політики і продуманого державного регулювання. І ринку так само немає», – зазначив депутат.

В цьому контексті позиція партії «Батьківщина» і особисто Юлії Тимошенко полягає в тому, що Україна має перейти до практики встановлення справедливих та економічно обґрунтованих тарифів.

«Можна раптом встановити ціну 6,99 гривень на куб газу. Але ми точно знаємо, що в наших сховищах закачано рекордні обсяги газу за ціною 3,6 гривень. Це відкрита інформація. Ми точно знаємо, що є газ українського видобутку за ціною 2,5 гривень максимум. І це з врахуванням рентабельності для Укргазу. Постає питання: а чому 6,99? Чому не 4 чи 5? Саме тому, ми будемо в цій ситуації вимагати в першу чергу одного – щоб ціна на газ стала економічно обґрунтованою та справедливою», – пояснив Олексій Кучеренко.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова