Олександр Старух: Уряд не виконує своїх обіцянок

Голова фракції «Батьківщина» Запорізької обласної ради Олександр Старух у прямому ефірі програми «Про головне» на муніципальному телеканалі «Z» піддав різкій критиці позицію влади при ухваленні Державного бюджету на 2020 рік.

Як повідомляє пресслужба Запорізького обласного партосередку, «батьківщинівець» звернув увагу телеглядачів на невиконання урядом соціальних обіцянок, які давалися під час виборів кілька місяців тому.

«Нічого, на жаль, не змінилося в порівнянні з попередніми урядами. Ми знову бачимо бюджет красивих гасел. Обіцяли «кінець епохи бідності». Де ж він? Коли прожитковий мінімум в бюджеті зафіксований 2189 грн., а мінімальна пенсія 1769 гривень. Тобто, пенсіонер має вмерти, за цією логікою… На субсидії виділено на 10 мільярдів грн., менше, аніж у цьому році. Як людям платити, коли ціни на газ уже цього місяця зросли на 15%, а в грудні ще зростуть? Адресна соціальна допомога зменшується на 1,54 мільярди гривень», – констатував Олександр Старух.

Депутат нагадав, що згідно прийнятого у першому читанні бюджету, зовнішні запозичення передбачаються майже в 5 мільярдів доларів, внутрішні – 8 мільярдів. Тобто, в сумі запозичення складатимуть 40% бюджету країни. Уряд маніпулює цифрами. У вересні обіцяли зростання економіки на 40% за 5 років, але на 2020 рік закладено лише 3,7% росту.

«Ми це проходили уже в 2008 році, коли я очолював обладміністрацію. І як антикризовий менеджер з досвідом, можу оцінити ситуацію, яка є нині. Ми бачимо з боку уряду якісь гасла, транспаранти, але реальних змін немає. Люди голосували на виборах (і парламентських і президентських) на жаль не «за», а «проти». Проти медичної реформи, освітньої, проти корупції, несправедливих пенсій. Якщо подивитеся на бюджет, то зрозумієте: все це продовжується, лише під іншими кольорами», – заявив Олександр Старух.

Найголовніше ж, на думку лідера Запорізької «Батьківщини» те, що Державний бюджет не є реалістичним, його при тому курсі гривні, який закладений, неможливо буде виконати і в кінці року збалансувати.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова