Олександр Чорноіваненко: Закриття уранових шахт на Кіровоградщині негативно вплине на енергетичну незалежність України

Закриття уранових шахт на Кіровоградщині негативно вплине на енергетичну незалежність України та може призвести до непоправних екологічних наслідків в області.

 У цьому переконаний голова обласної партійної організації ВО «Батьківщина» у Кіровоградській області, депутат обласної ради Олександр Чорноіваненко, інформує пресслужба обласного осередку партії.

«Шахти на Кіровоградщині повинні продовжувати працювати і на це є безліч причин. Всім відомий той факт, що запасів урану в області вистачить ще на 70 років. Якщо зупинити роботу шахт, то відновлення їх функціонування у разі необхідності буде майже неможливим. В умовах гібридної війни, яку агресор проводить, зокрема через ринки енергоносіїв, це є просто неприпустимим», –зазначив Олександр Чорноіваненко.

Політик вважає, що навіть зупинені шахти потребують значних фінансових ресурсів і часу для консервації. Інакше це загрожує затопленням підземними водами і забрудненням цих вод радіаційними речовинами. З часом це призведе до зміщення ґрунтів і такі великі міста як Кропивницький та Олександрія опиняться під загрозою піти під землю.

Депутат обласної ради також прокоментував акції протесту шахтарів, які нині тривають на Кіровоградщині. Протестувальники вимагають від влади уваги на кризове становище та просять невідкладно відреагувати та забезпечити роботу підприємств, а також провести розрахунки з працівниками.

«Шахтарі ризикують своїм життям, потерпають від радіації і це все заради енергетичної безпеки України. Коли ми демонструємо таке ставлення до цих людей і не можемо дати їм надію на завтрашній день, то запитую: «Чи захочуть шахтарі взагалі спускатися під землю? І чи не вийде такщо через те, що працівників не чують сьогодні, ми будемо залежні від інших країн назавжди?» Це в умовах того, що в країні триває відкрита війна з Росією», – обурився політик.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова