Олександр Бродський: Київ не має дорожніх правил для електросамокатів, моноколес, сігвеїв

Днями депутат Київради від «Батьківщини» Олександр Бродський звернувся до Віталія Кличка з проханням врегулювати використання електросамокатів.

Як повідомляє пресслужба Київського міського партійного осередку, відповідь Віталія Кличка вразила «батьківщинівця».

«Столиця чекає на вирішення цього питання у стінах Верховної Ради, де ще 1,5 року тому зареєстрували відповідний законопроєкт. Абсолютно незрозуміло, на яких умовах і за якими правилами в Києві працює 6 приватних операторів, а це більше 5 тисяч електросамокатів, та що з того отримує бюджет? Плюси очевидні: не залежиш від графіку роботи громадського транспорту, автодороги розвантажені, повітря чистіше і сам транспорт викликає дитяче захоплення! Однак, Київ сьогодні не має жодних дорожніх правил для електросамокатів, моноколес, сігвеїв», – наголосив політик.

Депутат навів приклади досвіду інших країн, де основні питання вже врегульовано.

«1. Швидкість. У Франції – це 25 км\год. у Грузії – 20 км.\год. в паркових зонах до 15 км.\год.
2. Вік. У Німеччині з 14 років, Франція, Грузія з 12 років.

3. Місце. Багато країн однозначно визначилися, що тротуар – лише для пішоходів! Для електросамокатів – велодоріжки та права сторона дороги, але з дотриманням ПДР.

4. Парковка в чітко визначених місцях!
5. Відповідальність. Так за проїзд на тротуарі у Парижі порушник сплатить 135 євро, а за перевищення швидкості – 1500 євро! 6. Є ще багато нюансів: заборона використовувати навушники та телефони під час руху на електросамокаті, обов’язок вдягати шолом, мати світлові прилади та сигнал, заборона їздити удвох, необхідність мати відповідне посвідчення та пройти сертифікацію двоколісного»
, –зазначив Олександ Бродський.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова