Олег Радковський взяв участь у конференції регіональних інноваційно-космічних кластерів України

Сьогодні в Одесі відбулась конференція інноваційно-космічних кластерів України, на якій регіональні кластери «Причорноморський», «Полісся», «Слобожанщина» і Дніпровський розповіли про передовий досвід діяльності з впровадження космічних технологій.

На заході були присутні голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький, заступник голови комітету економічної політики ВРУ Сергій Тарута, перший заступник голови Одеської облради Олег Радковський, начальник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний, президент ради науково-технологічного кластеру «Причорноморський», віце-мер Одеси Павло Вугельман, представники вищих навчальних закладів, державних та комерційних підприємств України.

Голова ОДА Сергій Гриневецький розповів присутнім про можливість створення космодрому на Одещині. Він зазначив, що космодром в Україні до сьогодні не будували, бо наша країна надто густо заселена, але можливість така є.

«Для будівництва космодрому мають бути дотримані певні вимоги, — необхідна велика безлюдна територія: не менше 500 км трасою польоту і жодних значних об’єктів у радіусі 200 км. На сьогодні ми знайшли територію на березі Чорного моря, на кордоні з Миколаївською областю, там можна запускати ракети з нахиленням 70-80 градусів у бік Туреччини. Але треба домовитися з Туреччиною, щоб другий ступінь ракети міг пролітати над ними», – розповів Сергій Гриневецький.

Начальник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний розповів про можливості, які отримала наша країна від роботи нового супутника «Січ-2-30», який було запущено 13 січня.

«Супутник призначено для одержання цифрових зображень поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах довжин електромагнітних хвиль з роздільною здатністю 7 м (на один піксель) при захопленні смуги у 36,5 км, моніторингу основних параметрів нейтральних та заряджених частинок іоносфери Землі, що дозволяє використовувати його у дуже широкій сфері досліджень для сільського господарства, вимірювання рівня забрудненості та багатьох інших сферах життя», – розповів Володимир Присяжний.

У ході заходу були підписані угоди про співпрацю між учасниками Всеукраїнського об’єднання інноваційно-космічних кластерів та обласною державною адміністрацією. Також розглянули та затвердили План діяльності Об’єднання інноваційно космічних кластерів на 2022 рік.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова