На Харківщині «Батьківщина» разом з аграріями виступила проти продажу сільгоспугідь іноземцям

Протягом декількох днів триває акція аграріїв Харківщини та представників «Батьківщини» проти продажу української землі іноземцям. Свій захід вони проводять на узбіччі автомобільної дороги Харків-Сімферополь.

Про це інформує пресслужба Харківського обласного партійного осередку.

«Запровадження ринку сільськогосподарських земель – це крок, який визначить подальшу долю всієї країни на десятиріччя вперед. Тому ми закликаємо не допустити поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення до внесення змін у Конституцію щодо заборони іноземцям купувати українську землю», – про це заявив в інтерв’ю журналістам голова фракції ВО «Батьківщина» в Харківській обласній раді, заступник голови контрольної комісії з питань моніторингу ефективного й раціонального використання природних ресурсів Андрій Шевчук.

За його словами, досвід засвідчив: там, де сільськогосподарську землю обробляють малі й середні аграрії, село продовжує жити, адже в людей є робота, а місцеві бюджети отримують податки.

«Там, де землю забрали великі агрохолдинги, а особливо холдинги з капіталом іноземного походження, інша картина: люди працюють вахтовим методом, більшість сіл виявляється просто непотрібними, економічно невиправданими, що веде до їх повільної смерті. Тому допуск іноземців до українських земель є реальною загрозою нашій економічній та продовольчій безпеці, виникненню соціальної напруги та пришвидшенню деградації українського села!» – зазначив Андрій Шевчук.

Він також наголосив на безпековій загрозі, що виникне з продажем землі іноземцям.

«Це питання не лише економіки, – сказав представник «Батьківщини», – а й національної безпеки, єдності та цілісності країни. В Україні досі триває війна, значна частина кордону є незахищеною, а частина території контролюється Російською Федерацією. Дозвіл купувати сільськогосподарську землю іноземцям може призвести до ще більшої окупації країни, адже російські олігархи давно мають паспорти країн ЄС, США та інших, але сповідують інтереси Кремля».

Андрій Шевчук підтримав позицію лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко стосовно того, що для захисту української землі від розпродажу потрібно провести загальнонародний референдум.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова