На Волині партійці вшанували пам’ять призовників, які загинули від куль червоноармійців

Активісти Камінь-Каширського районного партосередку ВО «Батьківщина» поклали квіти на символічну могилу шістнадцяти новобранців, яких розстріляли червоноармійці, відступаючи перед натиском військ Вермахту.

Як повідомляє пресслужба «Батьківщини» Волині, цю трагічну сторінку історії краю відновив депутат Камінь-Каширської міськради, краєзнавець Сергій Панасюк.

«Трагедія трапилася 24 червня 1941 року. На призовному пункті Камінь-Каширського військкомату під замком тримали більше двох десятків вісімнадцятирічних призовників. Червоні комісари поспіхом пакували документи, а щоб не обтяжувати свій відступ недосвідченими новобранцями, наказали їх розстріляти», – розповів партієць на своїй сторінці у соціальній мережі.

За його словами, розправа з молодими хлопцями відбувалася одночасно з розстрілами політичних в’язнів у тюрмах Луцька, Ковеля, Дубна, Львова та інших міст Західної України. В архівних документах того часу немає жодної згадки про цю подію, а місцевих жителів, які могли бути свідками події чи пам’ятали про неї, після закінчення війни висилали до Сибіру. Так тоталітарна машина зачищала будь-які згадки про цей злочин.

З нагоди 80-річчя трагічної загибелі призовників, партійці Камінь-Каширського районного партосередку вшанували пам’ять молодих юнаків, поклали квіти до символічного Хреста, встановленого на місці розстрілу.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова