На Тернопільщині «батьківщинівці» відновлюватимуть легендарний хутір

Партійці Тернопільщини візьмуть участь у відновленні криївки та стодоли на хуторі Веснівка, що поблизу села Золота Слобода Козівського району. Там 1943 року відбувся Третій надзвичайний великий збір ОУН.

Про це повідомляє прес-секретар Тернопільського обласного партосередку ВО «Батьківщина».

З розповідей істориків відомо, що на Третьому зборі Провід ОУН ухвалив надзвичайно важливі постанови про боротьбу українських націоналістів з нацизмом та більшовизмом.

Василь Деревляний у селі Золота Слобода біля пам’ятника видатному діячеві національно-визвольного руху, крайовому провіднику ОУН на Закерзонні Ярославу Старуху

«Перший збір ОУН відбувся у Відні, другий – у Кракові, а третій – у нас на Тернопільщині. Переконаний, що обов’язком обласної влади є відновлення цього легендарного місця. Хутір Веснівка повинен стати місцем вишкільних змагань і патріотичного виховання молоді. Маємо відкрити для всієї України новий осередок визвольного руху. Ми хочемо облаштувати криївку, відбудувати стодолу та відремонтувати дороги», – зазначає перший заступник голови Тернопільської облради, очільник обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Василь Деревляний.

Довідково. Великий збір ОУН – найвищий керівний орган Організації Українських Націоналістів. Після завершення Третього надзвичайного збору ОУН весь провід на чолі з Романом Шухевичем перемістився в село Бишки Козівського району, де діяла штаб-квартира УПА.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова