На Прикарпатті розробляють програму відзначення важливих історичних дат української історії

З ініціативи депутатів Івано-Франківської обласної ради розробляється програма відзначення важливих історичних дат галицької спільноти та українського народу загалом.

Як повідомляє прес-служба Івано-Франківської обласної парторганізації, про це розповів днями в інтерв’ю газеті «Галичина» перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради, «батьківщинівець» Василь Гладій.

«Ми вирішили не обмежуватися відзначенням лише 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), яке припадає на листопад нинішнього року, а й передбачити заходи з нагоди такого ж ювілею Соборності України у січні 2019-го», – розповів «батьківщинівець».

За словами Василя Гладія, інший напрям дій – вшанування видатних діячів ЗУНР. Є чимало людей, які народилися, або працювали в Станіславові, столиці ЗУНР, тому їх потрібно вшанувати. Треба вирішити, де й кому встановити меморіальну дошку, або пам’ятник, а де просто згадати про те, хто вони та який їхній внесок у справу відродження-утвердження України.

«Депутати облради від «Батьківщини» підтримують пропозицію, щоб у всіх загальноосвітніх школах нашої області 1 вересня перший урок 2018-2019 навчального року було присвячено 100-річчю ЗУНР та Соборності України. Плануємо звернутися до Міністерства освіти й науки з пропозицією розповсюдити цю практику на всю Україну», – сказав Василь Гладій.

За словами «батьківщинівця», загалом передбачено й комплекс культурно-мистецьких заходів, до проведення яких залучать бібліотечні, музейні заклади, зокрема діятимуть тематичні виставки архівних документів, презентації книжок. Скажімо, в рамках святкування Дня української писемності й мови буде розгорнуто експозицію сучасної української друкованої продукції, присвячену 100-річчю ЗУНР та Соборності України.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова