На Чернігівщині застосували імперативний мандат щодо депутатів обласної ради

На Чернігівщині за рішенням ТВК (територіальної виборчої комісії, — ред.) застосували імперативний мандат щодо двох депутатів Чернігівської обласної ради від фракції «Батьківщина» Сергія Пащенка та Галини Синявської.

Місце виключених депутатів мають зайняти кандидати, які на виборах 2020 року були наступними в списку — це чернігівка Валентина Дзюба (перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в області, — ред.) та представниця Куликівщини Валентина Мельник (вчителька Куликівської школи, — ред.).

Голова фракції«Батьківщина» в обласній раді Іван Якуб пояснив, чому саме до Сергія Пащенка та Галини Синявської застосували таку законодавчу норму.

«До виборів Синявська приймала активну участь в «Батьківщині», тоді був ковід,«Батьківщина» відвідала всі лікарні в області, надавала гуманітарну допомогу — вона працювала. Після виборів вона не вступила ані до фракції та жодної участі в роботі не приймала. Також вона голосувала всупереч позиціям партії, від якої пройшла до облради. Тому до неї, згідно з законодавством застосували таку норму (імперативний мандат, — ред.)».

Пащенко, каже Іван Якуб, попри те, що був головою фракції та головою обласного осередку партії, не справлявся з роботою, тому його звільнили з посади голови обласного осередку, а потім він написав заяву про вихід із фракції. А це, також як і невступ до фракції є вагомою причиною для того, щоб застосувати імперативний мандат.

У свою чергу керівник обласного осередку «Батьківщини» Дмитро Нікітін зазначив, що в майбутньому кандидатів в депутати обиратимуть ще прискіпливіше:

«Імперативний мандат – правильна і зрозуміла форма співпраці депутата та політичної партії. “Батьківщина” стала першою політсилою на Чернігівщині, яка застосувала його до своїх депутатів. Ми зробили помилку в 2020-у, ми виправляємо її зараз. Я вірю, що два місця в обласній раді займуть люди, які дійсно працюватимуть для людей. Це Валентина Мельник та Валентина Дзюба.

Хочу сказати і на майбутнє – наш партійний осередок на Чернігівщині будуватиметься за простим, але жорстким принципом – всі наші депутати повинні бути чесні і перед собою і перед своїми виборцями і перед партією, яка делегує їх в депутати. Порядні, професійні люди – завжди на вагу золота. З такими людьми нам по дорозі!»

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова