На Буковині «батьківщинівець» пропонує до обговорення ідею трансформації дитячої хірургії

Депутат фракції «Батьківщина» Чернівецької облради Аурел Рошка виступив на сесії з пропозицією обговорити ідею об’єднання дитячої хірургічної служби в єдиний регіональний центр.

Про це повідомляє пресслужба Чернівецької обласної парторганізації ВО «Батьківщина».

Досвідчений лікар-хірург, Аурел Рошка окреслив негативні тенденції, які намітилися на другому етапі реформування медичної галузі. Він зауважив, що дитяча хірургія є багатопрофільною, розпорошеною по лікувальних закладах різних форм власності.

«Дитяча хірургія в широкому розумінні вимагає окремої потужної ургентної служби (а це – цілодобове чергування хірургів, анестезіологів, реаніматологів, реанімолаборантів, лаборантів, операційних сестер… ), яка напряму не наповнює бюджет лікарні, але вимагає значних фінансових та матеріальних ресурсів на своє утримання, сервіс та розвиток. Тому на сучасному етапі дитяча хірургічна служба потребує фінансової підтримки з боку місцевої влади», – сказав депутат.

Він запропонував обговорити питання єдиної дитячої клініки, або єдиного регіонального центру дитячої хірургії в області. Також депутат додав, що в період реформування медичної галузі і водночас виклику, який перед галуззю постав – пандемії ковід-19 – до всіх рішень потрібно підходити дуже зважено.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова