Михайло Цимбалюк: Для завершення реформи децентралізації необхідно внести зміни до Конституції

Слід значно розширити повноваження органів місцевого самоврядування. Лише тоді відійде в минуле практика вертикальних рішень і безсенсового ручного управління країною.

Як інформує прес-служба Львівського обласного партосередку ВО «Батьківщина», про це у своєму блозі на Zaxid.net, присвяченому Дню місцевого самоврядування, написав лідер партійців регіону Михайло Цимбалюк.

За словами політика, у Німеччині та Польщі центральна влада допомогла на місцях провести оптимізацію шкіл, садочків, медичних закладів, а після того передала громадам важелі впливу та бюджет.

«У нашій країні здебільшого все відбувається навпаки: реформу намагаються здійснити без змін в адміністративному устрої чи державному управлінні. Вочевидь, така модель є завідомо хибною, адже має бути системний підхід, який би базувався на зміні в територіально-адміністративному поділі, а потім на це накладалися б інші реформи, які могли б функціонувати в комплексі», – наголосив Михайло Цимбалюк.

Очільник «Батьківщини» на Львівщині переконаний, що для завершення реформи децентралізації необхідно внести зміни до Конституції України.

«Передовсім необхідно зафіксувати, що основні повноваження на місцях мають виконувати органи місцевого самоврядування, а не державні органи, призначені з Києва. Окрім того, районні та обласні ради зобов’язані створювати власні виконавчі комітети з чітким терміном «ОТГ». Зміни потрібні й у Законі «Про місцеве самоврядування», який прописує повноваження та обов’язки депутатів, голів та працівників органів місцевого самоврядування», – підсумував Михайло Цимбалюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова