Михайло Цимбалюк: Боротьба зі «злодіями в законі» в Україні – це звичайний популізм

Заяви українських правоохоронних органів про ефективну боротьбу зі «злодіями в законі» є популістичними, реально ж їх ніхто не судить і не карає.

Як інформує прес-служба Львівського обласного партосередку, про це у коментарі Українським національним новинам сказав голова обласної «Батьківщини», експерт з питань реформування МВС Михайло Цимбалюк.

За словами політика, раніше «злодіїв у законі» арештовували, зібрані матеріали скеровували до суду.

«Нині через те, що правоохоронна система паралізована, в Україні спостерігається справжній розгул злочинності, не лише загальноукраїнської, а й міжнародної. Заяви про те, що правоохоронці навели порядок зі «злодіями у законі» – це популізм. Насправді ж правоохоронці просто видворяють «злодіїв у законі» за межі України й тішаться цим. Для того, аби затримати й заарештувати злочинців, потрібна кропітка багатомісячна, а то й багаторічна система документування, яка давно знищена, а для напрацювання нової потрібен час», – розповів Михайло Цимбалюк.

Експерт зазначив, що у 2016 році парламент пропонував ввести поняття «злодій у законі» в законодавче поле.

«Планувалося, що запровадять кримінальну відповідальність для так званих законників, хоча я особисто вважаю, що цього робити не варто. Такий закон діє в Росії та Грузії, але там це явище так і не побороли», – сказав Михайло Цимбалюк.

Політик вважає, що не треба було ліквідовувати Управління по боротьбі з організованою злочинністю, яке якраз і займалося притягнення до відповідальності «злодіїв у законі».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова