Міський голова-«батьківщинівець» долучився до наради з питань енергоринку

Міський голова Славути Василь Сидор взяв участь в онлайн засіданні правління «Асоціація громад зон спостереження АЕС».

 У центрі уваги – захист прав, інтересів населення, яке проживає на території зон спостереження АЕС та недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян, а також інші важливі виклики сьогодення.

Учасники обговорили питання затримки розподілу між місцевими бюджетами 137,5 млн грн коштів субвенції з державної бюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

Міський голова Василь Сидор зауважив, що упродож багатьох років права жителів 30-км зони грубо порушуються, направлено сотні звернень до президентів України, різних гілок влади, депутатів усіх рівнів.

«Із 550 млн грн обсягу збору, що надійшов до державного бюджету від державного підприємства НАЕК «Енергоатом», громадам передбачено лише четверту частину – 137,5 млн грн, які на сьогодні вони ще не отримали.  Ми вкотре наголошуємо, що підстав не виділяти ці кошти, немає. Ми знову звернулися до народних депутатів, уряду із закликом повернути кошти громадам для того, щоб профінансувати роботи, які були виконані, та реалізувати заплановане», – цитує міського голову сайт самоврядного органу.

Окрім того, під час онлайн зустрічі обговорили критичну ситуацію, яка склалася на ринку енергоносіїв. Маючи серйозні виклики на початку опалювального сезону з вартістю природного газу, наразі вкрай складною постає проблема стрімкого здорожчання електроенергії.

«Суттєве підвищення цін на електроенергіюще один серйозний виклик для місцевих громад», – наголосив голова міста. – «Якщо вартість електроенергії у минулому році була 3,07-3,09 грнза 1 кВт, то уже сьогодні постачальники пропонують за 1 кВт 7,81 грн. Такий рістце неминуче збільшення витрат на зовнішнє освітлення, фінансове навантаження на комунальне господарство,  промислові підприємства та громадян. І це при тому, що наша громада знаходиться біля атомних реакторів. А тому, розраховуємо на здоровий глузд представниківвищих органів влади, аби уникнути реального колапсу».

Народний депутат України Юлія Тимошенко зазначила, що не лише повністю підтримує озвучені учасниками засідання вимоги, а й пообіцяла відстоювати їх на вищих рівнях влади.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова