Мирослава Ливч: Забирати Закарпаття з карти ДП «Ліси України» – неприпустимо

Про це депутат і керуюча справами Закарпатської обласної ради заявила під час зустрічі закарпатських лісівників із чеськими колегами у краї Височина.

На думку Мирослави Ливч, ігнорувати Закарпаття, площа земель лісового фонду якого складає 676 тис.га, лісистість – 52%, — неприпустимо!
Саме тут сконцентровані найбільші в Україні деревні запаси цінних хвойних і твердолистяних порід, найбільший у державі річний поточний приріст деревини, який сягає 5 куб. м на один гектар лісу.
Лісова галузь в Закарпатті є бюджетоутворюючою. Всі державні лісогосподарські підприємства обласного управління є найбільшими платниками податків галузі в області загалом.
Окрім того, з-поміж усіх областей України лише Закарпаття є учасником трьох програм прикордонного і транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства: INTERREG NEXT 2021-2027 «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна»; INTERREG NEXT 2021-2027 «Румунія – Україна»; INTERREG NEXT 2021-2027 «Польща – Україна».
Це дає можливість державним лісогосподарським підприємствам обласного управління за рахунок міжрегіональної співпраці залучати додаткові кошти у розвиток лісової та деревообробної галузі регіону.
Враховуючи ці та ряд інших фактів, Мирослава Ливч та керівництво облради вважають за доцільне  та просять додатково створити Закарпатський регіональний офіс ДП «Ліси України» в Ужгороді зі сферою координації 12-ти філій Закарпатської області.
Відповідне звернення до керівництва лісової галузі України прийнято депутатами Закарпатської облради на сесії 3 листопада.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова