Малобілозерська «Батьківщина» стала на захист ФАПу в селі Тополине

Під загрозою закриття опинився фельдшерсько-акушерський пункт, який обслуговує понад 500 жителів сіл Тополине та Улянівка.

Як повідомляє пресслужба обласного осередку партії, замість нього людям нав’язують виїзну службу «24/7», що передбачає 2 мобільні бригади медиків на 8 сіл.

Малобілозерська громада не має проблем з коштами. Її річний бюджет – 320 млн. гривень на рік. Громада закуповує старостам службові авто вартістю по півмільйона гривень, призначає зарплатню начальнику місцевої первинної медико-санітарної служби в розмірі 44 тис. гривень на місяць, але з незрозумілих причин не бажає фінансувати утримання ФАПу в Тополиному, який обійдеться місцевому бюджету приблизно в 400 тис. гривень на рік.

На захист фельдшерсько-акушерського пункту стала голова фракції «Батьківщина» в Малобілозерській сільраді Наталія Кононенко.

«При об’єднанні в громаду нас запевняли, що всі фельдшерсько-акушерські пункти працюватимуть і не будуть закриватись. Але на сьогодні з 5 ФАПів медичну допомогу продовжують надавати всього 2, один з яких в селі Тополине. Рештавже закриті. Жителі Тополиного та Улянівки виступають категорично проти закриття місцевого ФАПу, оскільки до найближчої амбулаторії доведеться їхати близько 12 кілометрів. Однак, сільрада не хоче чути людей», – наголошує депутатка.

На її переконання, громада має налагодити роботу пересувної служби «27\7» без ліквідації ФАПів. Наталія Кононенко вже направила звернення до депутатів Запорізької обласної ради та звернення на ім’я голови Василівського району з вимогою не допустити закриття медичного пункту.

На останній сесії Малобілозерської сільради ФАП у Тополиному вдалось відстояти. Проте, депутатська більшість, яка складається переважно з депутатів ОПЗЖ, не полишає надії закрити його в майбутньому.

Натомість, Малобілозерська «Батьківщина» має намір докласти максимум зусиль і зробити все можливе, аби зберегти ФАП у Тополиному.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова