Луганська «Батьківщина»: Вугільну галузь знищують з мовчазної згоди можновладців

Через відключення насосів для відкачки води на декількох шахтах ДП «Первомайськвугілля» Луганщина опинилася на межі екологічної катастрофи.

Як повідомляє пресслужба обласного партосередку, про це заявив голова Рубіжанської зональної парторганізації ВО «Батьківщина» Олександр Романовський.

«Усе – через відсутність персональної відповідальності за ймовірну екологічну й соціальну катастрофу! Бракує слів, щоб описати діяльність керівників вугільних підприємств, обласних посадовців, народних депутатів і міністра палива та енергетики Ігоря Насалика, які допустили таку ситуацію», – обурився представник «Батьківщини».

Олександр Романовський зазначив, що вихід назовні шахтних вод, підтоплення цілих районів і потрапляння їх у Сіверський Донець – це неминуча екологічна катастрофа для області.

«Поруч знаходиться Попаснянський водозабір, з річки беруть воду інші водоканали області. Це забруднення не тільки води, але й ґрунту на довгі роки, це хвороби, це загроза для майбутніх поколінь», – сказав голова Рубіжанської зональної парторганізації.

За словами Олександра Романовського, зупинка шахт – це також підрив енергонезалежності нашої країни, це тисячі безробітних і голодних сімей, неминуче зростання злочинності й дестабілізація соціальної ситуації в знесиленому війною регіоні.

«Нині подачу електроенергії відновили, проте не надовго. Плану, як вийти з кризової ситуації, в публічному полі немає. Кілька гірників перебувають під землею. Вони готові потонути разом з вугільною галуззю Луганщини, проте не здаватися», – розповів один із лідерів Луганської обласної «Батьківщини».

Насамкінець Олександр Романовський наголосив: «Невже за виборами в нашій країні забули про людей? Сподіваюся, цей крик душі дійде до перших осіб держави і Луганщина буде врятована. В іншому випадку, скоро рятувати вже не буде кого».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова