Костянтин Бондарєв: Український газ має коштувати трохи більше 3 грн за кубометр

Костянтин Бондарєв вважає, що ціна на газ для українців має бути трохи більшою, аніж 3 грн за кубометр.

Про це політик заявив на ефірі телеканалу «НАШ».

Парламентар звертає увагу, що збільшення тарифів відбулося на вимогу МВФ. Саме через МВФ, запевняє народний депутат, вартість блакитного палива у платіжках українців збільшилась на 50%.

«Останнім часом ми звикли до риторики, що цей або інший закон ми прийняли тому, що цього МВФ вимагає. Не народ України, не територіальні громади, а МВФ. Тому ми збільшуємо ціни», − заявив Костянтин Бондарєв.

Народний депутат закцентував, що хотів би зупинитися на двох головних, на його думку, проблемах: вартості газу українського виробництва та газових монополіях.

«Наприклад, ви приходите в магазин купити пляшку молока, розраховуєтесь за молоко, а потім вам при виході кажуть: «це ще не все, за транспортування ще заплатіть». На те і є регуляторна політика, аби регулювати монополії. Сьогодні ж це цирк від антимонопольного комітету. Скажіть, будь ласка, невже АМКУ роками не може побачити монополію на ринку цигарок чи на ринку газопостачання?», − обурився парламентар.

Водночас, Костянтин Бондарєв  зазначив, що якби люди не стали масово підіймати проблему тарифів, то ніякого зменшення вартості комунальних послуг не відбулося б. Втім, за словами народного депутата, це зниження теж дуже далеке від справедливого.

«Ось, що цікаво − спочатку ціну вдвічі підняли, а сьогодні на 30% знизили. Ми повинні продавати послугу населенню по фактичній собівартості плюс 10% для розвитку відповідної компанії. «Батьківщина» завжди вважала, що український газ має бути доступним для українського населення. За нашими розрахунками, ціна на газ повинна бути трохи більше 3 грн за кубометр», − підсумував народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова