Київська обласна «Батьківщина» вимагає від влади не допустити зриву опалювального сезону

15 вересня на з‘їзді депутатів місцевих рад Київської області прийнято резолюцію щодо недопущення теплоенергетичного колапсу.

Як повідомляє пресслужба обласного партосередку, депутати зобов‘язалися ініціювати звернення до обласної ради, уряду та парламенту з вимогою не допустити зриву опалювального сезону 2021 – 2022.

З огляду на підвищення тарифів на газ у новому сезоні та накопиченими боргами населення за комунальні послуги, в Україні може статися справжній колапс, який призведе до зриву опалювального сезону 2021-2022, йдеться у резолюції.

Аби не допустити кризи у розпал опалювального сезону, депутати запропонували план дій, який може вирішити ключові проблеми теплоенергетичного комплексу. Цей план складається з 4-х основних пунктів:

1. Негайно відновити можливість теплопостачання та гарячого водопостачання в громадах, які були відключені від послуг, шляхом розблокування рахунків підприємств, що наразі є арештованими через заборгованість.
2. Забезпечити безперебійне теплопостачання у соціально важливі об’єкти – лікарні, школи, дитячі садочки, а також зафіксувати ціну природного газу для бюджетних установ на рівні 11,2 грн за 1 куб м.
3. Переглянути довгострокові договори на постачання природного газу з НАК «Нафтогаз України», адже вони заганяють підприємства ТКЕ у боргову яму. За умов, які пропонує «Нафтогаз», більшість підприємств одразу почнуть накопичувати борги. На цю суму будуть нараховуватись штрафні санкції і у підсумку сума заборгованості стане непідйомною для підприємств. Відсутність фіксованої ціни у договорі (7,4 грн. за м. куб) призведе до того, що тарифи для населення будуть неминуче збільшені. Для вирішення цього питання, зокрема треба прирівняти розмір штрафних санкцій для підприємств до тих, які встановлені  для населення, виключити вимогу про банківські гарантії або договірного списання коштів як умову постачання природного газу.
4. Спрямувати субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам для того, аби громади змогли забезпечити теплом населення.

На думку депутатів, вирішення цих проблемних питань гарантуватиме об‘єднаним територіальним громадам успішне проходження опалювального сезону 2021 – 2022.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова