Київрада вимагає від влади ліквідувати «зрівнялівку» в оплаті праці медиків

Депутати Київради від «Батьківщини» Ганна Свириденко та Марина Кочур спільно з Київською міською профспілкою працівників охорони здоров’я підготували звернення до Верховної Ради, Кабінету міністрів та Міністерства охорони здоров’я щодо диференціації оплати праці медиків.

Як повідомляє прес-служба Київської міської парторганізації, на пленарному засіданні Київради документ підтримали 84 депутати.

У тексті звернення зазначається, що депутати Київради занепокоєні недостатнім обсягом фінансування сфери охорони здоров’я та відсутністю оптимальної диференціації заробітної плати кваліфікованих медичних працівників, що призводить до відтоку медперсоналу до країн Європейського Союзу.

«На 2018 рік витрати на охорону здоров’я складають 3,5% від ВВП, що не відповідає ні реальним потребам галузі, ні рівню фінансування визначеному ВООЗ (7% від ВВП). Попри збільшення видатків на оплату праці медпрацівників, зростання середньої зарплати в охороні здоров’я відбувається вкрай повільно. Медичні працівники заслуговують на більше», – сказала співавтор звернення до влади, депутат Київради від «Батьківщини» Ганна Свириденко.

Вона наголосила ще на одній проблемі: укомплектованість лікарями становить близько 76%, а третина працюючих – пенсійного віку.

В ухваленому Київрадою документі пропонується підвищити на два тарифних розряди посадові оклади медичних працівників.

«Раніше в разі відпустки чи перебування медпрацівника на лікарняному персонал розподіляв між собою його години й отримував додаткову зарплату. Тепер ці години входять у мінімальну заробітну плату, тож санітарки та медичні сестри масово відмовляються виходити на роботу за своїх колег, які відсутні», – пояснила Ганна Свириденко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова