Іван Крулько: Влада повинна приділяти більше уваги Українським Карпатам

На виконання Державної програми про розвиток Карпатського регіону, затвердженої Указом Президента, два роки поспіль не виділяються кошти з держбюджету.

На цьому наголосив заступник голови партії, в.о. голови Закарпатської обласної парторганізації Іван Крулько  під час форуму «Карпати-30», що пройшов днями в Нижньому Солотвині.

«Вважаю, що влада має більше уваги приділяти Українським Карпатам, що є перлиною для туризму, стратегічним регіоном для інвестування, регіональним плацтдармом для європейської та євроатлантичної інтеграції. Сьогодні треба ще й створювати можливості для розвитку новостворених ОТГ, адже на територіальні громади  покладені значні обов‘язки, при цьому, у них дуже мало прав. Треба розуміти, що соціально-економічний розвиток гірських населених пунктів значно нижчий, аніж в цілому по Україні! Це треба терміново виправляти!» – зауважив депутат.

У ході дискусії  учасники форуму зупинились на питанні транскордонного співробітництва, що дозволяє фінансувати різні проєкти – від культури до екології та бізнесу – за рахунок місцевих бюджетів і коштів Євросоюзу та виконання Державної програми розвитоку Карпатського регіону.

«Проблема у тому, що Програма є, але вже два роки поспіль із держбюджету на її виконання «виділяється» нуль гривень. Я подавав торік поправку, пропонував профінансувати цю програму на 400 млн грн, на жаль, мою пропозицію не підтримала монобільшість», – резюмував Іван Крулько.

Під час форуму «КАРПАТИ-30» виступила Мирослава Ливч,  депутат фракції ВО «Батьківщина», керівник апарату обласної ради, яку нагородили Подякою Міністерства розвитку і громад.

На думку Мирослави Ливч, проведення подібних заходів дає змогу окреслити проблеми,  напрацювати їх вирішення у діяльності місцевих громад та можливості транскордонної співпраці в регіоні.

У рамках форуму «КАРПАТИ – 30» оголошено результати конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад – 2021, організатором якого є асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна».

З  88 заявок від закарпатських громад, благодійних фондів та організацій  – 20-ть проєктів визначені переможцями конкурсною комісією.  Йдеться про проєкти у спортивній, освітній і туристичній сферах.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова