Дмитро Шлемко: Урядова пенсійна реформа – це обман мільйонів українців

Під приводом зростання пенсій владі вдалося проштовхнути підвищення пенсійного віку та скорочення виплат у майбутньому на 30 відсотків.

Як повідомляє прес-служба Івано-Франківської обласної парторганізації, про це нещодавно в інтерв’ю газеті «Галичина» заявив очільник обласної «Батьківщини» Дмитро Шлемко.

«Якби влада насправді хотіла подбати про пенсіонерів, то вона мала б виконувати чинні закони про індексацію та осучаснення пенсій. Мінімальна пенсія сьогодні була б понад 2 500 гривень, а середня – майже 4 000 гривень», – сказав політик.

За словами «батьківщинівця», не треба ніяких реформ, аби своїм же законом скасувати 15 відсотків податку на пенсії працюючих пенсіонерів. Відомо, що такий законопроект, автором якого є Юлія Тимошенко, давно зареєстрований у Верховній Раді. Отже, через невиконання законів влада фактично вкрала в кожного пенсіонера десятки тисяч гривень.

«Нині вік виходу на пенсію збільшено щонайменше до 63 років за рахунок зростання страхового стажу з 15 до 35 років. За відсутності необхідного страхового стажу можновладці рекомендують докуповувати його, що є цинізмом вищої проби. У країні, де понад 80 відсотків населення живе за межею бідності, дозволити собі доплачувати за рік стажу понад 17 000 гривень – це розкіш», – наголосив політик.

Дмитро Шлемко зазначив, що всі, хто підуть на заслужений відпочинок з 1 січня 2018 року, отримають пенсію на чверть меншу, аніж мали б до цього, за рахунок зменшення коефіцієнта нараховування пенсій із 1,35 до 1. Окрім цього, індексація пенсій, закладена в цій реформі, тепер становить не 100 відсотків від інфляції, а лише 50.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова