Депутати міськради Кропивницького підтримали зверненння до керівництва держави про недопущення ринку землі

Депутати міської ради Кропивницького підтримали депутатське звернення до Президента України та Верховної Ради з проханням не ухвалювати законопроект №2178 про запровадження в країні вільного обігу сільськогосподарських земель.

Із відповідною пропозицією до колег звернувся голова фракції «Батьківщина» у міській раді Олександр Цертій. За його словами, ризики прийняття у другому читанні Верховною Радою законопроекту щодо відкриття ринку землі, є досить великими для держави і можуть стати непоправними. Передбачені даною редакцією проєкту закону запобіжники, не зможуть повною мірою захистити українського малого та середнього фермера перед великими вітчизняними та іноземними агрохолдингами.

«Проект Закону №2178 вже зареєстрований у Верховній Раді й проголосований у першому читанні. Якщо його ухвалять – будуть непередбачувані наслідки для країни. Даний законопроект нав’язується і лобіюється міжнародними фінансовими інституціями (зокрема, МФВ та Світовий банк), котрі є нашими найбільшими кредиторами. За підрахунками, Україна винна їм близько 50-ти мільярдів доларів. У держав, які ухвалювали подібні закони із такою ж концентрацією земель в одні руки, спостерігалася тенденція до спаду промислового виробництва та ВВП. Теж саме нас чекатиме і в агропромисловому комплексі», – зазначив Олександр Цертій.

Політик додав, що з відповідною статистикою можна ознайомитися, вона є у вільному доступі. У разі прийняття закону про ринок землі, зросте концентрація земель сільськогосподарського призначення в руках одного власника. Фермерські господарства сімейного типу (які є основою аграрного сектору в розвинених країнах) не зможуть конкурувати з великими агрохолдингами. Останні ж, у свою чергу, не потребують великої кількості робочої сили через автоматизацію виробництва, що теоретично може призвести до вимирання сіл і втрати робочих місць.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова