Денис Москаль: Необхідно захистити від знищення лісову екосистему Києва

У Деснянському районі природну територію лісових кварталів №70, 71, 77, 78 Броварського лісництва КП «Дарницьке лісопаркове господарство» оголошено ландшафтним заказником місцевого значення «Броварський ліс». Приблизна площа заказника — 125 га.

Депутат Київради від «Батьківщини», голова постійної комісії з питань екологічної політики Денис Москаль зазначив, що представники ГО «Українська природоохоронна група» спільно з науковими співробітниками Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України при дослідженні цих лісових кварталів виявили низку представників флори та фауни, які занесені до Червоної книги України та Резолюції 6 Бернської конвенції.

«Необхідно захистити від знищення лісову екосистему, яка є осередком біорізноманіття та цінного природного угрупування різних видів тварин і рослин. На цих територіях зустрічаються як типові для Полісся види флори і фауни, так і рідкісні види, які охороняються на національному та міжнародному рівнях. Створення ландшафтного заказника місцевого значення унеможливить забудову зеленого масиву цієї місцевості та сприятиме оздоровленню довкілля. Це сприятиме ефективному функціонуванню коридорів екологічної мережі міста Києва і створить умови для збереження цінних природних комплексів», – сказав Денис Москаль.

Політик додав, що у межах проєктованого заказника виявлено такі червонокнижні види флори: лілія лісова, підсніжник білосніжний, сон розкритий, багатоніжка звичайна, листочня кучерява, спарасис кучерявий. Також були виявлені наступні рідкісні види тварин: мідянка звичайна, плоскотілка червона, чапля велика біла, болотна черепаха європейська, кумка червоночерева, жовна сива , жук плоскотілка червона, які занесені до Червоної книги України та Резолюції №6 Бернської конвенції.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова