Чутівська «Батьківщина» взяла участь у розселенні людей із Харківщини

Чутівська «Батьківщина» взяла участь у розселенні 2 тисяч людей із Харківщини

З першого дня вторгнення російських окупаційних військ на територію України у Чутівській громаді розпочався активний волонтерський рух. Одним із координаторів процесу стала Світлана  Петренко, депутатка, керівниця Чутівського партійного осередку.

З початку війни до Чутівської громади переїхало понад 4 тис. людей. Це 31% від загальної кількості населення Чутівської громади, яке становить 13 тис. осіб.

Чутівчани допомагали евакуйованим людям, шукали місця для розселення людей на території громади. Завдяки спільним зусиллям, у громаді було знайдено тимчасові місця проживання для 4 тис. евакуйованих із Харківщини громадян.

 «Розселяли цілодобово по 50-80 осіб і де тільки могли знайти. Місць у садках та школах не вистачало, доводилося шукати у друзів, знайомих, небайдужих людей. Спасибі, осторонь не залишився ніхто, адже виклики були: у короткий час зібрати багато ковдр, розселити велику сім’ю, відправити жінку на пологи», – розповідає Світлана Петренко.  

Аби забезпечити велику кількість новоприбулих людей необхідними речами, було створено хаби для збору «гуманітарки». Їх організували на базі будинку культури та бібліотеки. Загалом зібрали понад 4 тонни допомоги. Частину відправляли до Харкова.  

 Під час евакуації «Фельдман»- екопарку частину тварин розміщували у Чутовому, а потім перевозили до екопарку в Ковалівку. У харчуванні тварині кормом допомагали місцеві фермери та підприємці.  

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова