Черкаська міськрада прийняла звернення до керівницва країни проти продажу землі

20 лютого депутати Черкаської міської ради на засіданні сесії проголосували за ініційоване фракцією «Батьківщина» звернення до керівництва країни щодо недопущення розпродажу української землі.

Як повідомляє пресслужба обласної парторганізації, відповідне звернення озвучив перший заступник голови обласного партосередку, депутат Черкаської міської ради від «Батьківщини» Юрій Тренкін.


«Вважаємо, що відкриття ринку землі, зважаючи на воєнний конфлікт на Сході України, нині неможливе. До моменту призупинення дії мораторію на продаж землі необхідно організувати широке публічне обговорення покрокового запровадження прозорого і цивільного обігу земель, ініціювати референдум щодо заборони іноземним фізичним чи юридичним особам прямо, або опосередковано набувати у власність українські землі сільськогосподарського призначення. Окрім того, необхідно провести повну інвентаризацію таких земель, завершивши формування земельного кадастру», – наголосив Юрій Тренкін.

Політик звернув увагу присутніх на те, що сьогодні відсутні ринкові механізми, за якими можна сформувати реальну ціну на землю, а також відсутні програми пільгового кредитування національного сільськогосподарського товаровиробника, зокрема і малих фермерських господарств. Це ставить сільського господаря у неможливість конкурувати з агрохолдингами та корпораціями, які мають можливість користуватися залученими іноземними інвестиціями.

Звернення підтримали 23 депутати.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова