Центр захисту киян оскаржить у суді бездіяльність уряду

Створений з ініціативи Юлії Тимошенко Центр захисту киян оскаржить у суді бездіяльність Кабінету Міністрів України.

30 березня 2020 року Парламент ухвалив Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Про це повідомляє пресслужба Київського міського партійного осередку «Батьківщина».

Були внесені зміни до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та встановлено, що Кабінет Міністрів України у сфері захисту населення від інфекційних хвороб, встановлює граничні ціни для оптової та роздрібної торгівлі товарами протиепідемічного призначення та заборону скуповування і перепродажу цих товарів за цінами, вищими за граничні. Парламент зобов’язав Кабінет Міністрів України протягом одного тижня здійснити заходи державного регулювання цін на лікарські засоби, товари медичного та протиепідемічного призначення, а також товари, що мають істотну соціальну значущість.

Згідно інформації щодо проведених державних закупівель на порталі Prozorro, у січні 2020 року медичні маски замовники закуповували в середньому по 0,68-1,5 грн., у лютому – по 0,7-3,2 грн., проте вже у березні – по 10-25 грн. за штуку. Безпідставне завищення цін на захисні маски та протиепідемічні товари відчув на собі кожен мешканець Києва. Проте, лише 22 квітня 2020 року, з порушенням встановленого тижневого строку, Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», яким запровадив лише механізм декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення порівняно з роздрібною ціною на дату набрання чинності цієї постанови.

Вказана Постанова набрала чинності лише через 10 днів з моменту її опублікування та фактично передбачає, що якщо аптека чи інший торгівельний заклад вирішить після 2 травня 2020 року підняти роздрібні ціни на такі товари, вони зобов’язані повідомляти Держспоживслужбу.

Враховуючи той факт, що безпідставне підняття цін на засоби індивідуального захисту більш аніж у 10 разів відбулося ще в березні 2020 року, це дає право аптекам та іншим торгівельним закладам спокійно продовжувати їх реалізацію за підвищеними цінами.

Кабінет Міністрів України не вжив належних заходів для стабілізації ситуації. Саме тому Центр захисту киян в особі керівника юридичного департаменту Юрія Власенка разом із головою столичної «Батьківщини» Віталієм Нестором подали до Окружного адміністративного суду Києва позов і в судовому порядку буде добиватися справедливості.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова