Буковинські «батьківщинівці» вимагають обов’язкового медстрахування

Депутатка фракції «Батьківщина» Чернівецької облради Світлана Фочук внесла пропозицію щодо запровадження в Україні системи загальнообов’язкового медичного страхування.

Як повідомляє пресслужба обласного осередку партії, депутати підтримали звернення і воно буде направлене до президента і премєр-міністра України.

У зверненні наголошено, що епідемія коронавірусу продемонструвала неефективність системи охорони здоровя і її реформи, яка триває. Замість цієї реформи «треба прийняти таку систему медичного забезпечення, яка працює в більшості розвинених країн світу – система обов’язкового медичного страхування», – йдеться у зверненні.

Фінансування медичної галузі, на переконання депутатів, має здійснюватися з чотирьох джерел: частка коштів державного бюджету та коштів фондів соціального страхування – до 30%;  частка коштів місцевих бюджетів – до 10%;позабюджетні кошти загальнообов’язкового медичного страхування – 50- 60%; приватні кошти громадян (кошти добровільного медичного страхування, благодійних фондів та міжнародної допомоги) – до 15%.

«За бюджетні кошти необхідно забезпечити фінансування, зокрема: екстреної медичної допомоги, невідкладної стоматологічної та паліативної допомоги, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, щеплення проти інфекційних хвороб. Також держава повинна опікуватися боротьбою з важкими, рідкісними та соціально-небезпечними захворюваннями (СНІД, туберкульоз, гепатит тощо)», – вважає Світлана Фочук.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова