Буковинські «батьківщинівці» провели круглий стіл на тему продажу землі

На Буковині «Батьківщина» ініціювала обговорення питання доцільності продажу землі та проведення референдуму з цього питання.

Зважаючи на ймовірність вступу в дію закону про продаж землі сільгосппризначення, прийнятого всупереч волі селян і фермерів, партія ВО «Батьківщина» висловила готовність допомогти українцям у проведенні всеукраїнського референдуму з цього питання.

Буковинці, які підтримують позицію неприпустимості продажу землі в цей складний час і за умов, прописаних у відповідному законі, висловили готовність увійти до ініціативної групи з підготовки до проведення референдуму із земельного питання.

«Лідер партії «Батьківщина» заявила про те, що вона і партія допоможуть українцям, які хочуть проведення референдуму з питання доцільності продажу землі. В такий спосіб ми зможемо зупинити цей, так званий, «ринок землі», –сказав під час обговорення на одному з чернівецьких телеканалів перший заступник голови обласної парторганізації Василь Мельник.

Партієць додав, що «референдум дозволить зрозуміти Президенту, що його політика в питанні продажу землі сільгосппризначення є неправильною». 

Земельний власник Ярослав Яремій з Кіцманя має три гектари поля, яке здав в оренду. Він керує підприємством, яке має техніку та обробляє земельні ділянки фермерів. Власник нагадав про ситуацію початку 90-х років, коли українці нібито ставали «власниками» підприємств, отримуючи різноманітні документи на власність акцій цих підприємств. Закінчилося тим, що олігархи скупили акції за безцінь і стали власниками, а люди, які навіть не розуміли ціни своїх акцій, залишилися ні з чим.

Пан Ярослав застерігає, що люди будуть готові продати свою землю, навіть не розуміючи її фактичної ціни.

«Їм треба грошей сьогодні. Держава сама поставила їх у таку залежність – рівень життя дуже низький і людина готова продати землю за безцінь», – пояснює Яремій.

Заступник директора Кіцманського комунального підприємства «МТС» Олександр Гуцуляк підтримав земляка.

«У суспільстві побутує думка, що передчасно наразі впроваджувати ринок землі. Держава до цього не готова. Думаю, що найкращий вихід з цієї ситуації – це референдум. Завдяки йому, буде врахована думка більшої кількості людей, аніж лише депутатів Верховної Ради», – зазначив він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова