Борис Тарасюк: Будапештський меморандум містить політичні зобов’язання щодо гарантій безпеки України

«Батьківщина» давно визначила свою позицію щодо припинення війни на Донбасі: строге дотримання Будапештського меморандуму – єдиного документа, який містить політичні зобов’язання про гарантії територіальної цілісності та суверенітету України.

Як інформує прес-служба Сумського обласного партосередку ВО «Батьківщина», про це у Сумах заявив екс-міністр МЗС України, народний депутат Борис Тарасюк на зустрічі з представниками ЗМІ, депутатами та громадськістю.

«Як учасник Будапештських переговорів зазначу, що цей документ досить ґрунтовний. Він передбачає не просто гарантії територіальної цілісності України – у статті 6 Меморандуму виписаний механізм, згідно з яким підписанти скликають консультації для вироблення заходів протидії загрозам», – пояснив Борис Тарасюк.

Він також наголосив: коли йдеться про агресивну політику з боку Росії, противагу цьому можуть становити лише Сполучені Штати Америки. Саме тому лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко пропонує включити до переговорів США, як передбачає формат «Будапешт плюс».

Член фракції «Батьківщина» назвав дії нинішнього Президента, який ігнорує Будапештський меморандум, дипломатично неграмотними й некомпетентними.

«Нормандські або Мінські домовленості не принесли бажаного результату. Шостий рік ми спостерігаємо продовження агресії РФ, яка діє всупереч міжнародним зобов’язанням, правовим документам і всупереч глобальному порядку. Ми маємо виписати нові принципи врегулювання ситуації з обов’язковою відповідальністю учасників мирного процесу», – зазначив Борис Тарасюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова