«Батьківщинівці» Вінниччини вшанували пам’ять бійців сотні УПА

Віддати шану полеглим 5 червня 1944 року 67- ми бійцям сотні УПА, серед яких було три жінки, та її командира «Шуляка», прибули депутат обласної ради від «Батьківщини» Олександр Бабчук та його помічник Василь Фалатюк.

Урочистий мітинг проходив у Трибухівському лісі, неподалік села Трибухи, Хмільницького району Вінницької області, передає пресслужба обласного партосередку.

«Сьогодні тут зібрались ті, кому небайдужа доля України, ті, хто відтворив у історичних нарисах події того червневого кривавого дня, ті, хто боронить нашу землю на Сході, ті, хто займається патріотичним вихованням молодіМи не повинні забувати про героїв, які відстоювали незалежність України, які ціною власного життя відстоювали кожен клаптик рідної землі, аби сьогодні ми могли будувати собі житло, народжувати дітей, сіяти пшеницю, милуватися чудовими краєвидами», – сказав Олександр Бабчук.

Учасники згадували події 77-річної давності, про обставини бою 5 червня 1944 року. Вдалося встановити, що о 12:00 5 червня 2 рота 189-го окремого стрілецького батальону НКВД наздогнала в лісі близько сотні повстанців, з якими зав’язала бій. У ході бою серед УПА 67 бійців було вбито, 20 поранено, 1 потрапив у полон. У бою загинув і командир сотні «Шуляк».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова