«Батьківщинівці» відзначили День заснування Новомосковська

Депутати Новомосковської міської ради від ВО «Батьківщина» Тетяна Підченко, Владислав Матвієнко та Артем Сопільняк взяли участь у заходах, присвячених до 445-ї річниці з Дня заснування Новомосковська.

Про це повідомляє пресслужба обласного партосередку.

22 вересня у Новомосковську також відзначили 78-у річницю визволення міста, з нагоди якої біля Меморіалу Вічної Слави відбувся Урочистий мітинг. «Батьківщинівці» взяли участь у покладанні квітів.

Партійна організація міста постійно долучається до загальноміських масових заходів, присвячених до різних вагомих подій.

Довідково: Новомосковськ, який називають містом козацької слави, був заснований у 1576 році на правому березі р. Самари, лівої притоки Дніпра. Ця земля була свідком значних історичних подій, суспільних катаклізмів, не раз переживала військову навалу.

Перша письмова згадка про Самарь підтверджена королем польським Стефаном Баторієм і датована 20 серпня 1576 року (за старим стилем), т.т. 31 серпня 1576 року за новим стилем.

У 1734 році місто Самарь стало центром найчисельнішої козацької паланки – Самарської. У повідомленнях архієпископа Екатеринославського Феодосія Макаревського говориться, що своє сучасне ім’я Новомосковськ отримав у 1786 році. На такій назві для міста наполягав намісник краю граф О.Потьомкін.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова