«Батьківщинівці» Тернопільщини вшанували пам’ять депортованих під час операції «Вісла»

У м. Чортків, що на Тернопільщині, відбувся мітинг-реквієм, присвячений 71-ій річниці від початку сумнозвісної операції «Вісла». Партійці «Батьківщини» взяли участь у заході та поклали квіти до пам’ятника жертвам депортації.

Про це повідомляє прес-служба обласного партійного осередку ВО «Батьківщина».

«71 рік тому польський комуністичний режим вдався до жахливого злочину, який увійшов в історію як акція «Вісла». З власних домівок виселили близько 150 тисяч українців, яких розселили далеко від дому, щоб вони асимілювалися і зникли як національна спільнота. Але пам’ять жива, як і живі вдячні нащадки, які пам’ятатимуть минуле свого народу заради майбутнього», – зазначив «батьківщинівець» Віктор Шепета.

На мітингу виступили учасники Всеукраїнського товариства «Лемківщина». Родичі очевидців розповіли історії своїх сімей про переселення, конвоювання та військові «надзвичайні суди», які засуджували до смерті за співпрацю з УПА.

Довідково. 28 квітня 1947 року шість дивізій Війська Польського розпочали виселення українського населення із західних околиць етнічних українських земель, що в кінцевій фазі Другої Світової війни опинилися в межах Польщі. Ця військова операція отримала назву «Вісла» – тривала вона кілька місяців і закінчилася в жовтні 1947 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова