«Батьківщина» Херсона ініціює програму розвитку української мови

Секретар фракції «Батьківщина» в Херсонській міській раді Дмитро Ільченко виніс на розгляд депутатів проект програми розвитку української мови в Херсоні.

Як інформує прес-служба Херсонської обласної парторганізації, запропонований проект документа, зокрема, передбачає виділення коштів на забезпечення російськомовних шкіл підручниками українською мовою.

«Нині на словах усі підтримують українську мову. Херсон має унікальну специфіку – незважаючи на сильну патріотичну позицію, більшість мешканців розмовляє російською. Ми вважаємо за доцільне ухвалити цю програму, щоб у майбутньому херсонці спілкувалися рідною мовою. Наш обов’язок – підтримувати та розвивати українську», – наголосив «батьківщинівець» Дмитро Ільченко.

Програма передбачає проводити серед шкіл Херсона творчі конкурси зі знання української мови з реальними заохоченнями, які стимулюватимуть учнів до вивчення рідної мови. Проектом документа також пропонується запровадити міські щорічні премії вчителям, учні яких матимуть найкращі результати ЗНО з української мови та літератури.

Дмитро Ільченко повідомив, що така програма з розвитку української мови буде розроблена й ініційована «Батьківщиною» на обласному рівні.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова