«Батьківщина» Тернопільщини виступає за збереження безкоштовної стоматологічної допомоги селянам

На Тернопільщині стоматологи сільських населених пунктів звернулися до керівника Чотківської районної парторганізації ВО «Батьківщина» Віктора Шепети з проханням посприяти збереженню державних стоматологічних кабінетів у районі.

Про це повідомляє прес-служба обласного партійного осередку.

За словами лікарів, медична реформа передбачає, що з червня стоматполіклініки мали б заробляти на себе самостійно. Пацієнти офіційно оплачуватимуть послуги через касу, а безоплатна допомога в лікарнях не надаватиметься.

«Батьківщинівець» Віктор Шепета підтвердив, що, згідно з постановою Кабміну, при реорганізації закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства посади стоматологів виключені зі штату. Тобто стоматологія належатиме до тих галузей медицини, у яких надаватимуть лише платні послуги. Колектив сам формуватиме зарплатний фонд, закуповуватиме необхідні для роботи матеріали, оплачуватиме комунальні послуги.

«Ми втратимо безоплатне надання стоматологічних послуг на первинній ланці і, більше того, є ймовірність того, що приватні стоматологи не захочуть працювати на селі, бо тут мало пацієнтів, – каже голова Чортківської райради, керівник районної парторганізації.

Віктор Шепета наголосив, що «Батьківщина» робитиме все можливе для збереження такої ланки первинної медицини, як стоматологічна допомога сільському населенню.

«Наразі це може бути компенсація лікарям за надання послуг соціально незахищеним громадянам», – додає партієць.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова