«Батьківщина» привітала Нікопольський краєзнавчий музей зі 100-річним ювілеєм

Голова окружної та Нікопольської міської парторганізацій ВО «Батьківщина» Олександра Сотула привітала колектив Нікопольського краєзнавчого музею зі 100-річчям від дня заснування закладу.

Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровського обласного партійного осередку.

У Нікополі відбулися святкові заходи, які приурочили до Всесвітнього дня музеїв, який відзначають 18 травня. Саме цього дня 1919 року ухвалили рішення про відкриття в Нікополі народного музею витончених мистецтв. Його створили на основі конфіскованої у поміщиків Нечаєвих художньої колекції та майна. Місцем розташування музею став будинок купця Гусєва.

Наразі музейний фонд налічує понад 45 тисяч експонатів, серед яких – цінні колекції археологічних пам’яток, кераміки, живопису і скульптури, предметів побуту, українських рушників і озброєння запорозьких козаків, рідкісних стародруків, культове начиння Запорозької Січової Свято-Покровської церкви.

Нагадаємо, у лютому цього року в Нікопольському краєзнавчому музеї побувала лідер партії ВО «Батьківщина», народний депутат України Юлія Тимошенко.

Наприкінці минулого року з ініціативи Олександри Сотули народний депутат України Вадим Івченко та голова фракції ВО «Батьківщина» у Дніпропетровській облраді Антоніна Ульяхіна взяли під свій контроль виділення бюджетних коштів на відновлення історичної будівлі музею.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова