«Батьківщина» підтримує жителів 30-кілометрової зони Запорізької АЕС

Депутатка Дніпропетровської обласної ради від ВО «Батьківщина» Олександра Сотула взяла участь в установчих зборах «Асоціації громад зон спостереження атомних електростанцій», що проходили в Нікополі.

Олександра Сотула, як депутат обласної ради, опікується саме 12-м виборчим округом, до якого входять міста Нікополь, Марганець, Покров та Нікопольський район.

У 30-кілометровій зоні Запорізької атомної станції проживають сотні тисяч людей, яким нинішня влада скасувала належні їм пільги на оплату електроенергії.

Олександра Сотула активно долучилась до вирішення цієї проблеми. Депутатка об’їхала місцеві громади, зустрічалася з мешканцями, після чого виступала по телебаченню та закликала всіх небайдужих підписати скеровану Президентові України електронну петицію, ініціатором якої виступив міський голова Нікополя Олександр Саюк.

«Батьківщинівців» підтримали понад 25000 жителів 30-кілометрової зони.

«Наша вимога базувалась на порушенні 22-ї статті Конституції України, яка забороняє приймати закони, які порушують права громадян. Мешканці мали пільгу, яка не просто прописана у постанові Кабінету Міністрів, а й закріплена Законом України «Про електроенергетику», у статті 17 якого вказано, що мої виборці мають право на 30% знижку», – розповіла Олександра Сотула.

Депутатка зазначила, що у відповідь на петицію, Президент України переадресував вимоги про відновлення законної пільги на Кабінет Міністрів з проханням опрацювати надані пропозиції.

Саме з метою активізації громадськості у вирішенні цього питання і  були скликані установчі збори «Асоціації громад зон спостереження АЕС», в яких взяли участь делегати від чотирьох зон спостереження

«Перед нами сьогодні стоїть багато завдань і зі свого боку я, як депутат Дніпропетровської обласної ради та одна з керівників обласної «Батьківщини», докладу всіх зусиль, аби створювана «Асоціація» працювала ефективно та на благо громад», – наголосила у своєму виступі на установчих зборах Олександра Сотула.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова