«Батьківщина» на Київщині вимагає від влади не допустити зриву опалювального сезону

Фракція «Батьківщина» у Київській обласній раді ініціює направлення звернення до уряду та парламенту з вимогою не допустити теплоенергетичного колапсу.

Також «Батьківщина» звернулася до голови Київської обласної ради Наталії Гунько з проханням скликати позачергову сесію та запропонувала іншим політичним силам долучитися до ініціативи і разом дати можливість громадам успішно пройти опалювальний сезон.

Про це повідомила пресслужба Київської обласної «Батьківщини».

Депутати звернули увагу на те, що через суттєве подорожчання газу в Україні може статися теплоенергетичний колапс, який може призвести до зриву опалювального сезону.

«Ціна газу суттєво збільшується: з 4 до 7,6 грн для населення та з 7 до 20 грн за 1 куб м для бюджетної сфери. Ми запевняємо, що люди не в змозі сплачувати такі захмарні тарифи. Враховуючи, що навіть при збереженні тарифів попереднього сезону, то для оплати послуг з опалення органам місцевого самоврядування не вистачає додаткових 25 млрд грн», – йдеться в документі.

Для того, аби уникнути газової кризи фракція «Батьківщина» пропонує виконати 4 основні пункти:

  1. Негайно відновити можливість теплопостачання та гарячого водопостачання в громади, які були відключені від послуг через заборгованість.
  2. Забезпечити безперебійне теплопостачання на соціально важливі об’єкти: лікарні, школи, дитячі садочки тощо, а також зафіксувати ціну природного газу для бюджетних установ на рівні 11,2 грн за 1 куб м та 7,4 грн за 1 куб м для населення.
  3. Переглянути довгострокові договори на постачання природного газу з НАК «Нафтогаз України», тому що вони заганяють підприємства ТКЕ у боргову яму.
  4. Спрямувати субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між вартістю газу та тарифами для населення.

Депутати-«батьківщинівці» переконані, що виконання цих пунктів зможе забезпечити теплом кожну оселю на Київщині.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова