«Батьківщина» проти реорганізації, а фактично знищення медичних закладів Закарпаття

Фракція «Батьківщина» у Закарпатській обласній раді не голосуватиме за так звану оптимізацію або реорганізацію закладів медичної сфери, бо це, за словами професійної спільноти, призведе до знищення спеціалізованих медичних установ і відтоку медичних кадрів за кордон.

На цьому наголосив Іван Крулько, народний депутат, заступник голови партії «Батьківщина», в.о. голови Закарпатської Батьківщини, підсумовуючи  обговорення на круглому столі в Ужгороді можливі наслідки проєкту рішення Закарпатської облради щодо приєднання 15 спеціалізованих лікарень до обласної лікарні ім. А. Новака внаслідок «реорганізації».

«Ми переконуватимемо депутатів інших фракцій, щоб це питання зняти з розгляду як шкідливе. Тим більше, що воно не пройшло належних  консультацій з медиками і не проаналізоване. Під час круглого столу стало відомо, що  28 жовтня, у день сесії Закарпатської облради, медичні працівники  вийдуть на акцію протесту біля облради, щоб їх почули», – сказав Іван Крулько.

Політик зазначив, що «Батьківщина»  ініціюватиме  звернення до профільних міністерств і керівництва уряду щодо процесів, які відбуваються на Закарпатті. Він особисто мав розмову з керівництвом Міністерства охорони здоров’я з приводу цієї ситуації і вони не підтримують подібні рішення Закарпатської обласної ради. Тим більше зараз, коли треба спрямовувати всі вільні кошти на боротьбу із ковідом і забезпечення лікарень киснем, поки Закарпаття у жовтій зоні.

Варто зауважити, що 19 жовтня обласна фракція «Батьківщини» вже виступила із заявою щодо недопущення реорганізації закладів медицини краю, з ініціативи депутата Закарпатської обласної ради Андрія Шекети.

«Спочатку в облраді  говорили про потребу аудиту близько 170 комунальних підприємств, оптимізації бюджету, а потім пішли простим шляхом: вирішили все «укрупнити», об’єднати і закрити. При цьому ніхто не рахував економічних і соціальних наслідків.  Нас, як депутатів облради, засмутило, що  нема ніяких розрахунків і пояснень, чому реорганізація – це  ефективніше, краще і дешевше.   А також чи буде після реорганізації збережена боєздатність і ефективність лікарень,  які торік взяли на себе основний удар по боротьбі із ковідом і показали себе ефективно?» – розкрив «підводні» камені Андрій Шекета.

 Іван Дуран, депутат Закарпатської облради від «Батьківщини», переконаний, що історії з «реорганізаціями» медзакладів, закладів дошкільної освіти і бібліотек – це наслідок  відсутності комунікації між Закарпатською облрадою і облдержадміністрацією і бажання нової більшості в облраді перебрати на себе  повноваження обладміністрації.

28 жовтня  долучитися до медиків обіцяють представники закладів культури Закарпаття і профспілки, адже на сесії облради планують також розглянути проєкти рішень щодо реорганізації обласної бібліотеки для дітей та юнацтва, яку хочуть об’єднати з обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Ф. Потушняка, і оптимізації закладів позашкілької освіти – «Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді», комунального закладу «Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді (Закарпатський центр туризму)» Закарпатської облради і комунального закладу «Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова