«Батьківщина» ініціює відновлення історичного будинку в Полтаві

Фракція «Батьківщина» в Полтавській міській раді виступила з ініціативою відновити будинок, в якому народився патріарх УАПЦ Мстислав (Скрипник).

Про це інформує пресслужба Полтавського обласного партійного осередку.


За словами очільника фракції «Батьківщина» в міській раді Олега Бєлоножка, будинок, що претендує на статус історичної пам’ятки загальнодержавного значення, руйнується. Вирішити проблему лише вливанням коштів не вдасться.

«Будівля не має несучих конструкцій, фундаменту, стіни зроблені з саману. Треба розібрати будинок і збудувати новий на його місці, відновивши автентичний вигляд, ліпнину за старими фотографіями», – сказав «батьківщинівець».

Олег Бєлоножко запропонував створити робочу групу, до складу якої увійдуть представники духовенства, власник будівлі, архітектори, журналісти та фахівці-будівельники.

Під час широкого обговорення громадськістю питання створення у Полтаві будинку-музею Мстислава учасники підтримали пропозицію партійця.

Довідково. Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Мстислав (у миру Степан Іванович Скрипник) народився 10 квітня 1898 у Полтаві — визначний український церковний діяч, патріарх Київський і Всієї України УАПЦ, патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ (КП), Первоієрарх УАПЦ в Діаспорі, хорунжий Армії УНР, небіж Симона Петлюри.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова