«Батьківщина» Чернігівщини підтримала місцевих фермерів

У рамках акції протесту сотні сільгоспвиробників перекрили рух транспорту на дорозі державного значення Чернігів – Київ, висловлюючи свій протест щодо відкриття ринку землі.

Як повідомляє пресслужба обласного партосередку, «Батьківщина» Чернігівщини підтримала учасників акції.

В.о голови обласної парторганізації Сергій Пащенко під час пресконференції зазначив, що на сьогодні більше 20 місцевих рад області підтримали звернення до керівництва держави щодо продовження мораторію на продаж землі.

«Зняття мораторію на продаж землі боляче вдарить по місцевим сільгоспвиробникам, – сказав Сергій Пащенко. – Треба спочатку навести лад у держземгеокадастрі, адже ніхто не розуміє, що там відбувається, скільки є землі та хто нею володіє. Потрібно також навести лад у банківській сфері, кредити мають бути доступними для фермерів», – зазначив партієць.

Нагадаємо, що відкриття ринку землі викликало неабиякий супротив фермерів Чернігівщини. Свою позицію озвучив і сільгоспвиробник, представник ВО «Батьківщина» Іван Якуб.

«Під час зустрічі Зеленський запитав, чи хочете, як у Польщі? Ми відповіли – так, давайте робити таку ж модель, цивілізовано. Там лише громадяни Польщі впродовж десяти років мали право купувати землю з обмеженням площі. Згідно ж урядового проекту, земля в області може опинитися в руках 2-3 людей», – сказав «батьківщинівець».

Іван Якуб наголосив, що нині українським фермерам не легко, а з продажем землі олігархи просто поглинуть малих і середніх фермерів.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова