Анатолій Бондаренко: Уряд не чує місцеву владу

Міський голова Черкас, голова обласної парторганізації Анатолій Бондаренко назвав бюджет держави на 2020 рік повним згортанням децентралізаційних процесів.

Як повідомляє пресслужба Черкаського обласного партосередку, про це Анатолій Бондаренко заявив у відеозверненні на своїй Фейсбук-сторінці.

«Бюджет Черкас фактично буде скорочений приблизно на 40%. Про які децентралізаційні процеси йдеться, коли фактично – це бюджет виживання, бюджет проїдання? І це при тому, що нам вдалося відстояти акциз і податок з пального, який все ж зарахується до місцевих бюджетів. Фактично друга ланка медичних професій тепер не буде фінансуватися і дофінансовуватися з державного бюджету. Сьогодні від міністрів лунають заяви, що у нас надто багато вчителів, багато лікарів. Хотілося б почути не про те, що вони у нас заберуть, а що вони віддадуть нам по праву, зокрема податок із транспортних засобів, який уже два роки облдержадміністрація забирає на дороги, а це 140 млн грн. Побачити виконання обіцянок попереднього уряду про отримання містом коштів на ремонт дороги Героїв Холодного Яру. Хотілося б мати справу не з прем’єрами, а з державними органами влади, урядом України, який відповідатиме за обіцянки, які давав», – наголосив «батьківщинівець».

Політик зауважив, що нинішній уряд ставить регіони в повну залежність від центральних органів влади.

«На мою думку, йдеться до того, аби поставити в ручне управління всі міські ради, у яких своє бачення розвитку регіонів. Мушу констатувати, що децентралізаційні процеси на місцях відчули лише у 2016 році. Уряд щороку все більше перекладає на місцеві бюджети, починаючи від пільгового проїзду і закінчуючи фінансуванням ПТУ, дофінансуванням галузей освіти та медицини. На жаль, сьогодні я можу констатувати, що уряд, окрім окремих положень, не чує нас, не чує Асоціацію міст, не чує міських, сільських і селищних голів», – сказав Анатолій Бондаренко.

При цьому політик запевнив, що міська влада Черкас не зупинятиметься, а продовжить виконувати заплановане.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова