Алла Шлапак: У Києві планують створити Координаційну раду з питань внутрішньо переміщених осіб

При Київській міській раді планують створити консультаційно-дорадчий орган з метою забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб та сприяння їх інтеграції на території міста.

Такий проєкт рішення підтримали сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

За словами депутатки Київської міської ради від «Батьківщини», першої заступниці голови постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Алли Шлапак, внутрішньо переміщені особи – це економічно активна і дисциплінована категорія населення. Але наразі невирішеним залишається питання їх адаптації та інтеграції на території Києва.

«Кількість переселенців, які проживають у Києві протягом останніх семи років, та комплекс питань, які з’являються у результаті тривалого постійного проживання великих груп населення, потребує прийняття системного рішення. Одним зі шляхів вирішення даного питання може стати створення Координаційної ради. Оскільки внутрішньо переміщені особи можуть працювати на провідних робочих місцях, сплачувати податки до місцевих бюджетів, розвивати власну громаду, але вони не мають впливу на рішення владних органів, – відсутній механізм комунікації з місцевими депутатами», – наголосила Алла Шлапак.

Депутатка додала, що поява консультаційно-дорадчого органу, який міг би захищати права та свободи переселенців, аналізувати вплив, прийнятих урядовцями на них рішень, та давав би змогу впливати на процес їх прийняття, – є важливим завданням депутатського корпусу.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова