Алла Шлапак: Програма проти насильства повинна бути не формальною, а дієвою

Проблема домашнього насилля – надзвичайно серйозний виклик для нашого суспільства.

За даними Національної соціальної служби, за 9 місяців 2021 року зафіксовано 205 608 звернень з приводу домашнього насильства. Однак, насправді їх більше, адже майже половина жертв не звертаються до правоохоронних органів.

Про це заявила депутат Київради від «Батьківщини» Алла Шлапак, яка днями взяла участь у відкритті інсталяції «Відчинимо правду про насильство».

Акція започаткована з ініціативи міжфракційного об’єднання депутатів Київської міської ради МФО «Київ – за рівні можливості» та Громадський альянс «Політична дія жінок» і спрямована на підтримку боротьби з домашнім насильством.

«На жаль, правда про домашнє насильство знаходиться за зачиненими дверима, тож під час презентації інсталяції її учасники мають змогу «відчинити» символічні двері, аби зробити насильство видимим з метою системної боротьби з ним», – сказала Алла Шлапак.

За її словами, програма проти насильства повинна бути не формальною, а дієвою, аби забезпечити безпеку людей.

«Саме тому, всі органи як місцевого самоуправління, так і центральної влади повинні докладати максимум зусиль для створення ефективних інструментів боротьби з цим жахливим явищем», – зазначила вона.

Довідково. У Києві працює притулок для жінок, які потерпають від насильства. Щоб гарантувати безпеку, адреса притулку є конфіденційною. Потрапити до притулку постраждала особа може, викликавши поліцію або звернувшись до Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидію насильству (вул. Ю. Іллєнка, 20).

Телефон довіри: 1500 зі стаціонарного або (044) 2721500 із мобільного

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова