Аграрії Чернігівщини закликали Верховну Раду не голосувати за відкриття ринку землі

Українську землю продавати не варто, принаймні, не можна поспішати з таким рішенням.

Як повідомляє пресслужба Чернігівського обласного партосередку, таку думку висловили аграрії області на форумі «За рідну землю» 1 жовтня.


Питання земельної реформи обговорювали сільгоспвиробники разом із запрошеними народними депутатами. Серед присутніх був і народний депутат-«батьківщинівець» Андрій Пузійчук, який зазначив, що не підтримує даний законопроект.

«Сьогодні в Законі потрібно прописати, що громадяни України без подвійного громадянства мають право купувати земельні ділянки. У випадку виявлення подвійного громадянства земля повинна переходити у власність держави в особі відповідної територіальної громади. Ні для кого не секрет, що сьогодні на Сході України відбувається видача російських паспортів. Важливо, хто буде власником земель, дійсно українці, чи ті, хто має подвійне громадянство», – зауважив народний депутат України від фракції «Батьківщина» Андрій Пузійчук.


Аграрії вважають законопроект про обіг сільськогосподарських земель недопрацьованим і не вартим голосування.

«Сьогодні в тому вигляді закон про ринок земель, в якому поданий до Верховної Ради, не відповідає нормальним стандартам. Його в такому вигляді приймати не можна, він недопрацьований, – зазначив на форумі голова Чернігівської обласної організації «Аграрний союз України» Сергій Чубовський.

Окрім того, що в Україні не впорядкований геокадастр, не проведена інвентаризація земель. Досі, окрім земельного реєстру, не зроблено електронний реєстр корисних копалин, лісових та водних ресурсів, а тому навіть через це вести мову про ринок землі зарано.

Аграрії та народні депутати, що представляють Чернігівщину, пропонують цей законопроект відхилити, розробити новий, а питання про відкриття ринку землі винести на Всеукраїнський референдум.

Наприкінці форуму аграрії ухвалили резолюцію про відкликання існуючого законопроекту про обіг сільськогосподарських земель, яку передадуть для ознайомлення решті народним депутатам. Учасники форуму ухвалили звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів з проханням відкликати даний законопроект, розпочати розробку нового законопроекту про обіг земель із широким залученням аграріїв та ініціювати проведення Всеукраїнського референдуму щодо обговорення питання ринку землі.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова