23 вересня відбудеться третє засідання третьої сесії Закарпатської обласної ради

На розгляд сесії депутати фракції «Батьківщина» підготували два звернення.

 

Перше – щодо недопущення підвищення тарифів на комунальні послуги для населення.

«Ми, депутати Закарпатської обласної ради, які представляють інтереси Закарпатців, глибоко занепокоєні та обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення комунальних тарифів і цін на енергоносії для населення. Після тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжливих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в усіх сферах життєдіяльності українців представники центральної влади відкритим текстом анонсують підвищення тарифів для населення» – йдеться у зверненні.

Депутати від «Батьківщини» впевнені, що неприпустимо перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади і їх бюджети. Це суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади й місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для їх розвитку.

«Як депутати Закарпатської обласної ради, ми не можемо стояти осторонь гострих проблем, які хвилюють мешканців нашого краю. Центральні органи влади насамперед мають дбати про своїх громадян, підтримувати бізнес, відновлювати економічну стабільність, віру і надію співвітчизників.

За останні два роки практично зруйновано систему нарахування субсидій для населення для компенсації зростання тарифів. Замість автоматичного нарахування субсидій тим, хто цього потребує, відбувається штучне обмеження можливостей для отримання допомоги. Але навіть попри такі обмеження кошти, передбачені на субсидії, витрачено на 90 відсотків» – сказано у пояснювальній записці.

На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, висловлюється категоричне незадоволення необґрунтованим зростанням тарифів для населення та звертаємося до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України втрутитися в ситуацію, що склалася та

1. Розглянути можливість введення мораторію на підвищення цін на комунальні послуги для населення.

2. Вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обґрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому.

3. Відмовитися від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних послуг на органи місцевого самоврядування; врахувати під час ухвалення Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів.

4. Спрямувати не менше 20 мільярдів гривень від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує.

Своїм другим зверненням депутати від «Батьківщини» пропонують заслухати на  пленарному засіданні звіт директора Департаменту охорони здоров’я (ПШЕНИЧНОГО А.О.) та директора  Департаменту  освіти і науки, молоді та спорту (МАРУСИНЕЦЬ  М.М.)  Закарпатської  облдержадміністрації, щодо вжитих заходів з недопущення поширення інфекції COVID-19 у Закарпатській області та стану вакцинації працівників освітніх закладів.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова