Олексій Рябчин: Усі українці повинні мати можливість безперешкодно заробляти на зеленій енергетиці

«Батьківщина» працює над тим, щоб не тільки великі вітчизняні та міжнародні гравці, а й всі українці змогли безперешкодно інвестувати й заробляти на «зеленій» трансформації української економіки.

Про це в прямому ефірі «Громадського» розповів народний депутат від партії Олексій Рябчин.

За його словами, бюрократичні процедури та монополії обленерго заважають українцям отримати електроенергією «у власні руки»: «Ми працюємо над енергетичною децентралізацією. Енергія, особливо «зелена», повинна належати людям, а не олігархам».

Наразі, повідомив політик, розробляється відповідний законопроект, який  передбачає можливість людям об’єднуватися в енергетичні кооперативи,  інвестувати в розвиток «зеленої» енергетики і заробляти на цьому.

На думку народного депутата від «Батьківщини», держава має втрутитися і допомогти розвивати цей напрямок, щоб отримання  «зеленого» тарифу було доступним і не забюрократизованим.

Олексій Рябчин також додав, що в усьому світі уряди країн підтримують енергетичний перехід від використання викопної енергетики, стимулюють людей переходити на електромобілі, розвивають нові технології – розумні електромережі, енергетичні акумулятори, сучасну маневрену генерацію.

«Ми можемо застосовувати новітні технології, у нас є і технічні спеціалісти, і промисловість, і необхідні ресурси. Наше завдання – відкрити потенціал для людей, щоб енергетичний перехід від радянської до сучасної енергетики був безболісним», – сказав парламентарій.

На переконання Олексія Рябчина, питання розвитку зеленої енергетики дуже важливе і його треба постійно порушувати в політичних колах, щоб інструменти стимулювання розвитку зеленої генерації були прогнозованими і щоб можна було залучити внутрішніх і зовнішніх інвесторів.

«Це допоможе нам покращити стан довкілля та вистояти перед змінами клімату»,- наголосив він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова