Науковці та фінансисти доопрацьовують Новий економічний курс у частині монетарної політики

Сьогодні в межах доопрацювання Нового економічного курсу відбулося засідання робочої групи «Нова якість монетарної політики і банківського регулювання. Розвиток банківської системи та процесів кредитування реального сектору».

Провідні банківські експерти, науковці, банкіри упродовж декількох зустрічей працюватимуть над новою якістю монетарної політики в Україні, яка сьогодні вкрай необхідна для прискорення економічного зростання нашої держави.

«Від правильної монетарної політики, яку мав би проводити Нацбанк, залежить зростання економіки, добробут людей, розвиток бізнесу», – зауважив координатор обговорення, засновник експертно-аналітичного центру ОПТІМА Віталій Ломакович.

За його словами, рівень монетизації ВВП зараз упав до рекордно малої цифри – 30-35 %, що недостатньо для нормального функціонування економіки.

«Також далася взнаки чистка банківської сфери, внаслідок якої було виведено з ринку близько 100 банків. Це негативно вплинуло і на якість обслуговування бізнесу, і на доступність кредитів», – пояснив Віталій Ломакович.

Політика Нацбанку стала інструментом системної економічної війни проти України, переконана керівник робочої групи «Нова якість монетарної політики і банківського регулювання», директор експертно-аналітичного Центру ОПТІМА Тетяна Унковська.

«Монетарна політика, як в принципі і вся політика Нацбанку з липня 2014-го, на наш погляд, є потужними руйнівним засобом, гальмуванням економічного розвитку України», – констатує експерт.

За словами Тетяни Унковської, робоча група з монетарної політики покликана вдосконалити відповідні розділи Нового економічного курсу, створити мозковий центр, який продукуватиме ідеї та стратегії.

«Головна стратегічна мета – реалізувати нову якість монетарної політики, щоб вона була виважена, продумана і спрямована на забезпечення стабільності національних грошей і сприяла розвитку економіки», – підсумувала вона.

Нагадаємо, що за ініціативи Юлії Тимошенко почав діяти онлайн-інструмент для загальнонаціонального діалогу, за допомогою якого найкращі фахівці країни можуть долучитися до розробки Нового економічного курсу.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова