Михайло Цимбалюк: «Гордіїв вузол» пенсійної системи

Українська влада у своїх хитрощах переграє саму себе… і вкотре помиляється.

Найприкріше те, що жертвами таких рішень стають сотні тисяч звичайних українців, які все своє свідоме життя працювали задля своєї країни, її розвитку, а відтак кращого майбутнього для своїх дітей та внуків. Мова йде про пенсіонерів ЗСУ, МВС, СБУ, інших силових органів – минулого року чиновники вкотре пообіцяли їм осучаснити пенсії, шляхом проведення індексації соціальних виплат.

Кабінет Міністрів України заявив, що ще 13 грудня 2017 року скерував до Ради національної безпеки і оборони законопроект про підвищення пенсій військовим. Тоді в уряді пообіцяли, що пенсії військовим планується підвищити з 1 січня 2018 року – і ці зміни мали би торкнутися 550 тис. осіб, яким би підвищили оплату мінімум на півтори тисячі гривень. Утім, у січні жоден пенсіонер-військовик обіцяної надбавки так і не отримав.

Тим більше, нинішня влада пропонує провести автоматичну індексацію пенсій і розмежувати «бойові» та «звичайні» пенсії, але самої процедури не було озвучено, у результаті – хто виграє від цього також велике питання.

Водночас у Кабінеті Міністрів України замовчують ще одну дуже неприємну, але важливу деталь – у Державному бюджеті на цей рік гроші на підвищення пенсій військовим банально просто не передбачили, а на ці потреби потрібно щонайменше 10 млрд грн на рік. Варто також наголосити і на високому рівні соціальної невдоволеності через те, що військовослужбовцям ЗСУ, співробітникам МВС, СБУ та інших силовикам обіцяють перерахунок пенсії ще з 2008 року… До речі, такими обіцянками влада «годує» і пенсіонерів-вчителів, але це тема іншого блогу.

Вбачаю в проблематиці пенсійного забезпечення військових вину саме Міністерства соціальної політики, зокрема його очільника Андрія Реви – він обіцяв з місяця в місяць надати на розгляд народним депутатам законопроект щодо військових пенсіонерів, але, як бачимо, в Раду документ так і не потрапив.

У владних коридорах почали говорити про перенесення індексації військовим пенсіонерам ще на рік, до 2019 року – зауважу року президентських та парламентських виборів. Таким чином, чиновники просто переступають через долі сотень тисяч тих людей, які працювали задля безпеки в країні, жертвували своїм здоров’ям та життям, а в результаті повинні жити за мізерні виплати з боку держави і вимагати соціальної справедливості у судах, перекриттям автомобільних доріг та мітингами біля державних установ.

Михайло Цимбалюк, голова Львівської обласної організації партії «ВО «Батьківщина», «ZAXID.NET», 15 січня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова